(частина 1): вимоги до оформлення бланків документів юридичної особи
Приділемо увагу лише тій частині, що стосується оформлення фірмових бланків юридичної особи без використання Державного гербового знаку.
Бланки (фірмові) юридичної особи можуть бути виготовлені звичайним друкованим або типографським способом. Кожен бланк може містити власний номер, але ця вимога не є обов’язковою.
Загалом, бланк юридичної особи може містити такі реквізити: – зображення емблеми юридичної особи або торговельної марки (знака для товарів і послуг); – найменування юридичної особи; – довідкові дані
Зображення емблеми юридичної особи або торговельної марки (знака для товарів і послуг) розміщують на бланку документа з лівого боку від найменування юридичної особи або частково чи повністю на площі, що відведена для розміщення «Найменування юридичної особи»
На бланках документів юридичних осіб, що не мають права розміщувати зображення Державного герба України, емблемиа юридичної особи або торговельної марки (знака для товарів і послуг) може бути також розміщена на верхньому полі бланка документа .
При цьому не можна замінювати найменування юридичної особи зображенням емблеми або торговельної марки (знака для товарів і послуг), навіть якщо найменування повністю відтворено в зображенні. Цей реквізит використовують лише разом із найменуванням юридичної особи.
Розміри зображення емблеми юридичної особи або торговельної марки (знака для товарів і послуг) ДСТУ не обмежуються, наводитьяс лише рекомендована висота зображення — не більша ніж 17 мм
Найменування юридичної особи на бланку документа має відповідати повному найменуванню, зазначеному в положенні (статуті) про юридичну особу. Нижче повного найменування (окремим рядком у центрі) може бути розміщене скорочене найменування юридичної особи, якщо його офіційно зафіксовано в положенні (статуті).
Вимоги до написання найменування юридичної особи встановлені наказом Міністерства юстиції України, тому не будемо наразі на них зосереджуватися.
На бланку можуть бути розміщені також довідкові дані про юридичну особу, зокрема: поштова адреса, номери засобі зв’язку, рахунків у банку, адресу електронної пошти, адресу офіційного вебсайту тощо). Ці дані розміщують нижче найменування юридичної особи
Реквізити поштової адреси зазначають у такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, номер корпусу чи офісу (за наявності), назва населеного пункту, району, області, поштовий індекс. Якщо місцезнаходження юридичної особи відрізняється від адреси розміщення офісу, у довідкових даних допустимо зазначати дві адреси: юридичну (зазначену в ЄДРПОУ) та для листування.
Номери телефонів і телефаксів зазначають відповідно до національного формату в такій послідовності: міжміський префікс, код населеного пункту (в дужках), телефонний номер, який відділяють від коду та розділяють пробілами.
На бланку листа рекомендовано розміщувати також такі реквізити:
– дата документа
– реєстраційний індекс документа – адресат – найменування документа